Teamet

PublicInsights nyckelmedarbetare är en mix av tidigare anställda som valt att komma tillbaka, kunder som valt att byta sida samt några som varit med flera år tillsammans med systerbolaget DoubleCheck och vår grundare Fredrik Tamm.

Något vi har gemensamt är att vi ser behovet av en bättre fungerande offentlig marknad där vi medborgare får nytta för varje skattekrona som spenderas. Vi tror att PublicInsight kommer bidra till detta genom att erbjuda våra kunder hjälp att göra bättre offentliga affärer.

Fredrik Tamm

Koncernchef, strategisk rådgivare
fredrik.tamm@publicinsight.se
+46-70-712 43 57

Louise Callenberg

CCO/CDO
louise.callenberg@publicinsight.se
+46 76-307 98 32
Presentation

 

Amanda Scott

Kommunikationsansvarig
amanda.scott@publicinsight.se
+46-70-736 42 33
  Presentation

Lars Albinsson

AI-innovatör och Creative Director
lars.albinsson@maestro.se
+46-70 592 70 45
  Presentation

Pelle Asplund

CPO
pelle.asplund@publicinsight.se
+46-70-759 13 61
  Presentation

Björn Bergström

Affärs- och upphandlingsjuridik
bjorn.bergstrom@ramberglaw.se
+46-70-508 47 68

Anna Bostedt

Ekonomiansvarig
anna.bostedt@publicinsight.se
+8-503 898 10
  Presentation

Jenny Hurtig

Affärsmakare
jenny.hurtig@publicinsight.se
+46-72-877 50 19
  Presentation

Petter Larsson

Styrelsens ordförande
petter.larsson@publicinsight.se
+46-70-876 86 11

Erik Säfvenberg

Redaktör (BI) och Affärskoordinator
erik.safvenberg@publicinsight.se
+46-72-236 26 00
  Presentation

Sofia Janevi

Customer Success Manager
sofia.janevi@publicinsight.se
+46 76-343 84 11

 

Ninos Daniel

CTO
ninos.daniel@gmail.com
+46 70-215 79 6

Robert Lundman

Robert Lundman

Researcher
robert.lundman@publicinsight.se
+46 70-605 37 76

Annika Molander

Strategisk kommunikation
annika@storakatrineberg.se
+46 73 355 06 16